Kibil Wieczorek Sp.K.

ul. Poznańska 11 / 5b

00-680 Warszawa

zadzwoń:

  • White LinkedIn Icon
  • White Facebook Icon
 
 

Joanna Stolarek

 Szef praktyki efektywnego planowania kosztów zatrudnienia, 

Of Counsel, doradca podatkowy, certyfikowany oficer compliance

Joanna jest doradcą podatkowym z wieloletnim doświadczeniem oraz certyfikowanym Compliance Officerem. Doświadczenie zdobywała w firmie z tzw. „Wielkiej Czwórki” oraz jako Lider jednej z praktyk w wiodącej polskiej Kancelarii podatkowej. 

 

Joanna ma na swoim koncie projekty doradcze i wdrożeniowe m.in. dla firm z branży IT i FMCG, banków oraz firm ubezpieczeniowych, deweloperów, firm mediowych, a także zakładów produkcyjnych.

 

Joanna specjalizuje się w obszarze restrukturyzacji systemów wynagradzania oraz zarządzania zgodnością (w szczególności zaś na gruncie podatków, ubezpieczeń społecznych oraz w obszarze ochrony danych osobowych). Wspiera klientów m.in. we wdrażaniu systemów wynagradzania (programy motywacyjne oparte na akcjach / udziałach / instrumentach pochodnych, struktury wynagradzania oparte na 50% kosztach uzyskania przychodów w związku z transferem praw autorskich czy działalności gospodarczej), ocenie weryfikacji istniejących struktur wynagradzania pod kątem ich bezpieczeństwa podatkowego i ubezpieczeniowego (np. tzw. „splity wynagrodzeń”), tworzeniu polityk i regulacji wewnętrznych (m.in. raportowanie schematów podatkowych, systemy zgłaszania naruszeń, ochrona danych osobowych). Wielokrotnie przygotowywała też klientów do kontroli w obszarze podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych. 

 

Podczas realizacji projektów Joanna skupia się na zapewnianiu klientom poczucia bezpieczeństwa, zwiększeniu efektywności procesów oraz redukcji kosztów. Jej nadrzędnym celem jest dostosowanie proponowanych rozwiązań do indywidualnych potrzeb Klienta i jego organizacji. 

 

Joanna jest autorką wielu publikacji dotyczących podatków, ubezpieczeń społecznych oraz zarządzania zgodnością oraz prelegentką na wielu konferencjach i seminariach. 

 

​Joanna studiowała prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W 2017 r. zajęła 2. miejsce w kategorii „PIT” w Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej. Jest członkiem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.